Elle Kennedy (wyd. Zysk i S-ka) 23.10.2017 – to właśnie jeden z tych dwóch wspominanych na początku tytułów, które muszę mieć w swych łapkach jak najszybciej. Nie wiem co ma ta autorka w sobie, ale jej młodzieżówki (bo nie ukrywam, że są to właśnie takie książki) pochłaniam za jednym zamachem. Najczęściej upłakując się przy tym jak dziecko. Ciekawe jak będzie tym razem, bo historia znów ciut inna od poprzednich się szykuje. 😉 \”Ona wie jak osiągać swoje cele… Sabrina James ma zaplanowaną całą przyszłość: ukończyć college, dać z siebie wszystko na wydziale prawa i dostać dobrze płatną pracę w jednej z najlepszych kancelarii. Nade wszystko chce zerwać z parszywą przeszłością i w tym planie z pewnością nie ma miejsca dla niesamowitego hokeisty, który wierzy w miłość od pierwszego spojrzenia. Ona może mu ofiarować co najwyżej jedną upojoną noc, ale czasami jedna noc wystarczy, by życie stanęło do góry nogami. …ale zasady gry się skomplikowały. Tucker wierzy w siłę drużyny. Na lodowisku nie musi stać w centrum uwagi, ale gdy w wieku dwudziestu dwóch lat ma zostać ojcem, nie chce grzać ławki rezerwowych. I świetnie się składa, że matka jego dziecka jest piękna, inteligentna i trzyma go w gotowości. Sęk w tym, że serce Sabriny jest szczelnie zamknięte i ognista brunetka uparcie odmawia przyjęcia jego pomocy. Jeśli pragnie spędzić życie z kobietą swoich marzeń, będzie musiał ją przekonać, że niektórych celów nie można osiągnąć bez asysty…\”
6)
\”Dwór skrzydeł i zguby\” Sarah Maas (wyd. Uroboros) 25.10.2017 – a to jest pozycja numer jeden tego zestawienia. Czekam na nią, odkąd w styczniu pochłonęłam dwa pierwsze tomy w kilka dni. Do tej pory jeszcze dwa razy je przeczytałam i ciągle chcę więcej i więcej. Nie wiem co Maas ze mną zrobiła, ale dawno żadna książka tak na mnie nie działała. 😉 I tą jak dostanę, to absolutnie nic poza nią, nie będzie się liczyło. <3 "Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę." A później będzie płacz, bo to już ostatni tom. ;<
|
http://www.empik.com/dwor-cierni-i-roz-tom-3-dwor-skrzydel-i-zguby-maas-sarah-j,p1162077769,ksiazka-p |
7) \”Historie kryminalne. Wiek XIX. Część I.\” Piotr Ryttel, Karol Ryttel (wyd. Psychoskok) 10.10.2017 – czyli coś co zostało we mnie po studiach. 😉 Lubię takie historie, lubię sobie poczytać o różnych takich przestępstwach, bo ludzie naprawdę mają w sobie takie pokłady fantazji, że chwilami aż łapiesz się za głowę, jak ktoś mógł na coś takiego wpaść. I jeszcze liczyć, że mu się powiedzie. 😉 \”Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu? Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych w książce Historie kryminalne. Wiek XIX, każdy może wyrobić sobie własne zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym oskarżonym przez autorów, możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców. A spektrum spraw, nad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski… Bogactwo materiału jest imponujące.\”
|
https://bonito.pl/k-1748029-historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-i |
8) \”Nieprzysiadalność. Autobiografia.\” Marcin Świetlicki, Rafał Księżyk (Wydawnictwo Literackie) 26.10.2017 – tak coś czuję, że to będzie jeden z moich prezentów świątecznych. 😉 Bardzo lubię twórczość Świetlickiego, mam dwa świetne wydania jego wierszy i opowiadań, nie licząc tych malutkich tomików. Podoba mi się też jego twórczość śpiewana, aż do tego stopnia, że kiedyś sama się wybrałam na koncert Świetlików w Fortach Kleparz w Krakowie. Także to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w mojej biblioteczce (Tomasz, nie czytaj tego ;p). \”Prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy autoportret wybitnego artysty, człowieka dojrzałego i doświadczonego. Wątki biograficzne przeplatają się tu z refleksjami dotyczącymi nie tylko sztuki, ale także przyjaźni, miłości, rodzicielstwa, lojalności, wiary, pokusy autodestrukcji i woli przetrwania.\”
|
https://bonito.pl/k-1457170-nieprzysiadalnosc-autobiografia |
9) \”Królowa w Tower. Upadek Anny Boleyn\” Alison Weir (wyd. Astra) 30.10.2017 – to też jedna z obowiązkowych pozycji w mojej biblioteczce, bo Anna jest moją najulubieńszą żoną Henryka VIII i jedną z bardziej fascynujących (mnie!) kobiet w historii. A wydawnictwo Astra wychodzi na przeciw moim potrzebom i wydają naprawdę rewelacyjne książki historyczne, których już sporo mam, a jeszcze więcej czytałam. 😉 \”W książce zarówno Anna, jak i postaci związane z jej tragicznym losem zostały odmalowane niezwykle żywo i barwnie. Tytułowa bohaterka została zaprezentowana jako odważna reformatorka religijna, czarnooka wiedźma otoczona nieprzyjaciółmi, która jakkolwiek zginęła tragicznie, to jednak pozostawiła wielki dar w postaci córki, Elżbiety I. Warto zaznaczyć, że Alison Weir nie wybiela królowej i daleka jest od czarno-białych uogólnień. Książka Alison Weir to publikacja niezwykła, opierająca się na karkołomnym zamyśle zaprezentowania czterech ostatnich miesięcy życia drugiej żony Henryka VIII. Karkołomnym, ponieważ trzeba ogromnej inspiracji i wielkiego zaufania do bogactwa tematu, by całość pracy historycznej poświęcić tak krótkiemu okresowi ludzkiego życia. Wielu z czytelników zarzuca autorce, iż nie znalazła w sobie nawet odrobiny sympatii dla bohaterki, stara się rozumieć króla i wyciąga na wierzch najbardziej fantastyczne domysły. Inni wielbiciele Anny Tysiąca Dni odnajdują w książce fragmenty korespondujące z ich własnymi odczuciami dotyczącymi niewinnej kobiety, której największą wadą była siła charakteru i mądrość.\”
|
http://www.empik.com/krolowa-w-tower-upadek-anny-boleyn-weir-alison,p1153474182,ksiazka-p |
10) \”Sekretne życie krów\” Rosamund Young (wyd. Czarna Owca) 11.10.2017 – urzekł mnie tytuł. 😉 Kolejna książka, która wprowadza nas w nieznany świat, tym razem krów. A że osobiście bardzo je lubię, to chętnie się dowiem o czym taka krowa sobie myśli leżąc na łące i skubiąc trawę. ;p \”Krowy są tak samo różnorodne jak ludzie. Bywają niezwykle inteligentne albo niezbyt rozgarnięte, sympatyczne, uważne, agresywne, potulne, pomysłowe, nudne, dumne albo wstydliwe. Potrafią kochać, bawić się oraz przyjaźnić ze sobą, miewają humory i pokazują, gdy są z czegoś szczególnie niezadowolone. Rosamund Young przez wiele lat obserwowała życie krów na swojej rodzinnej farmie – miejscu, które uchodzi za ideał zrównoważonej hodowli, szacunku i miłości do zwierząt.\”
|
https://bonito.pl/k-1616001-sekretne-zycie-krow |
11) \”Labirynt duchów\” Carlos Ruiz Zafon (wyd. Muza) 11.10.2017 – kolejna z bardzo długo wyczekiwanych książek, czyli nowa powieść Zafona. Przyznam szczerze, że mam z nim problem, bo nie zachwyca mnie jakoś szczególnie na dłuższą metę, mimo iż jego książki czytam z przyjemnością. Nie są to jednak pozycje do których wracam, także pewnie po nią sięgnę, ale nie od razu. 😉 \”Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja wraz z przydzielonym do tego dochodzenia kapitanem policji mają kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii Labirynt duchów. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha. Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału.\”
|
https://bonito.pl/k-1492694-labirynt-duchow |
Zdecydowanie końcówka roku obfituje w sporo naprawdę fajnych premier, nowości i kontynuacji. Dobrze, że właśnie zbliżają się te długie wieczory, gdy czytanie nie powoduje wyrzutów sumienia, bo gdzie tu łazić, jak ciemno, zimno i pada. A w Krakowie jeszcze smog. Lepiej siedzieć w domu i czytać. 😉
~~Madusia.
27 komentarzy
Magda i Mateusz
ciekawa jestem tego Zafona, choc przeczytalam dotychczas dopiero jedna ksiazke z całej serii – mam podobne odczucia jak Ty, czytam ja z przyjemnoscia, ale meczylabym sie, gdybym musiala do niej wrocic..
Unknown
Great! I love it!New follower! Follow back?❤ MARY MARÍA STYLE ❤
Olcia czyli Złodziejka zapisanych stron
\”Dwór skrzydeł i zguby\” to także mój numer jeden. Ja nie wiem co ta Maas z nami robi, ale wychodzi jej to genialnie. A zakończenia to jej chyba najmocniejsza strona, także jestem również bardzo ciekawa tej pozycji. Ale nie jest to ostatni tom! SPOILER DO 2 CZEŚCI : Ma wyjść książka gdzie narratorami będzie Feyra i Rhyshand ♥ ale nie kojarzę czy to ma być wstęp do jakiś tomów z innymi bohaterami, czy spin off, czy ciąg dalszy po X latach :)Pozdrawiam cieplutko ;*zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com
ważkowa
Widzę tu kilka książek dla siebie 🙂 Po labirynt duchów z pewnością sięgnę 🙂
Istota ludzka
Ja zdecydowanie czekam na książkę Sarah J. Maas. Uwielbiam serię \”szklany tron\”, a za tą dopiero się zabiorę 🙂 ♥http://istotaludzkaa.blogspot.com/
Kinga On Tour
Kilka tytułów nam się pokrywa, bo ta pozycja o krowach też mnie zaciekawiła choć o niej nie wspominałam na FB, bo wtedy jeszcze o niej nie wiedziałam 😛 Nie wymieniłam również Zafona, ponieważ najpierw chcę ponownie przeczytać pozostałe pozycje z tego cyklu a mam je w Polsce. Nie pamiętam z nich prawie nic, bo tak dawno je czytałam :p W sumie bardziej podobały mi się jego książki te dla młodzieży trzy i Marina niż ta seria 🙂 Czekam na Browna również a w ramach przygotowań, przeczytałam ostatnio Anioły i demony, a teraz ponownie zaczęłam Kod Leonarda da Vinci. Jak przeczytam wszystkie to sięgnę po piąta część :p
Skyeenika
Moja lista książek do przeczytania jest mega długa więc najpierw muszę przeczytać wszystko co sobie postanowiłam. 😀
ANRU.pl
nie znam ;)Pozdrawiam i życzę cudownego dnia! :)ANRU,
Unknown
\”Mitologię słowiańską\” muszę zdobyć 🙂 koniecznie!
Secret_style
OOo tak, oby październik jeszcze nas zaskoczył, bo jesień na prawdę potrafi mieć swój niepowtarzalny klimat i urok <3teraz na długie wieczory chętnie skorzystam z którejś książki 🙂
Katsuumi
O wlasnie! Nas, Polakow, powinni od dziecka slowianskiej mitologii uczyc, a nie greckiej czy rzymskiej 🙂
Unknown
Zafona z pewnością przeczytam ;)A poza tym zainteresowało mnie kilka z wymienionych przez Ciebie pozycji, ale muszę wybrać jedną z nich 😀 przemyślę to!Cudownego dnia!
Ania | wroznestrony.pl
Rzadko kiedy czekam na jakieś premiery, bo zwykle czytam starsze książki, ale w tym miesiącu na pewno kupię i przeczytam \”Dwór skrzydeł i zguby\” 😉 Poza tym kiedyś wrócę do Zafona, ale w sumie to musiałabym kupić i jeszcze raz przeczytać cały cykl, więc nie wiem czy to teraz już zrobię.Z Twojego zestawienia zaciekawiła mnie \”Mitologia słowiańska\”, chętnie zgłębiłabym temat, więc jeżeli ta pozycja zbierze pozytywne opinie, to ją przeczytam 🙂
Słoneczna strona życia
Mitologię słowiańską jakoś pominęłam, a zapowiada się ciekawa pozycja. \”Cel\”, \”It ends with us\” oraz \”Początek\” również są na mojej liście książek do przeczytania:)
madziiulka
Tylko \”11\”, a ja nawet nie mam ani jednej. Chyba czas to zmienić:)
Sikoreczka
Woow ale tych pozycji się nazbierało. Miłej jesiennej lektury życzę.
Jointy&Croissanty
'Dwór skrzydeł i zguby' – muszę przeczytać, mam podobne odczucia co do książek Sarah Maas. 'Mitologia słowiańska' i 'Labirynt duchów' to również lektury dla mnie:)
Wysoki poziom kultury
Mam w swojej biblioteczce bardzo ciekawe \”Bestiariusze słowiańskie\” także wydawnictwa Bosz, więc myślę, że mitologia słowiańska w ich wydaniu też może być interesująca 🙂Blog o kulturze
Kathy Leonia
fajne pozycje do czytania;)
AGA-KA
żałuję, że ostatnio kompletnie nie mam czasu na czytanie 🙁
Kinga Siegert
Ja mam jeszcze duże zaległości z wakacji, a nawet ferii i muszę się wstrzymywać z kupnem nowych książek 🙂MOJA STRONA
Wera
czekam na Hoover
Michalinowe Buki
Tyle cudowności 🙂 teraz trzeba znaleźć jeszcze tylko czas na przeczytanie i kasę a zakupienie wszystkich tych książek :)Pozdrawiam:)
Stasiek Górny
Rzeczywiście sporo tego,ale dla kogoś kochającego czytać ta liczba straszna nie jest a jesienne wieczory aż wołają o książkę. Pozdrawiam serdecznie,dziękuję za komentarz u mnie i dorzucam obserwację stasiekgorny.blogspot.com
Jarosław Cieśla
Jakie super zapowiedzi brzmi ciekawie, moja dziewczyna lubi kryminały to podpowiem niej o tej książce by na nią czekała.
truelovewoman.pl
Ja również czekam na kilka z Twoich zapowiedzi m.in. Sekretne życie krów czy Labirynt duchów 🙂 Bardzo fajny wpis, teraz czekam na recenzje 🙂
Łukasz Bier
Ja czytam teraz Kasię Tusk (ale to bardzie jporadnik)