poprostumadusia.pl

blog o książkach, podróżach i Krakowie

Alt Sidebar
Random Article
Search
  • Podróże
  • Lifestyle
  • Książki
  • Jedzenie
  • Kraków
  • Rowerem
  • Podróże
  • Lifestyle
  • Książki
  • Jedzenie
  • Kraków
  • Rowerem

No Widgets found in the Sidebar Alt!

  • Lifestyle

    Blogmas: dzień 8. – ulubione świąteczne filmy. ;)

    08/12/2016 /

             Pierwszy tydzień blogmas za nami i nie tracimy tempa. Przyznam szczerze, że jestem zaskoczona zarówno faktem, że udaje mi się dodawać codziennie coś nowego jak i Waszym odbiorem tej serii. Nie spodziewałam się tylu ciepłych słów…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Blogmas: dzień 6. – Mikołajki: Nie kupuj, adoptuj! :)

    06/12/2016 /

              Mikołajki dzisiaj! Dzień pełen prezentów i sympatycznych brzuchatych dżentelmenów ubranych na czerwono. Pamiętam z dzieciństwa te wszystkie emocje, gdy budziłyśmy się rano bez żadnych protestów (to zdecydowanie taka jedyna sytuacja w ciągu całego roku ;p)…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Blogmas: dzień 5. – zima na ramiona moje spadła. :)

    05/12/2016 /

               Przymroziło dzisiaj w Krakowie, chyba pierwszy taki mróz w tym roku. Oczywiście przekłada się to na słynny już krakowski smog, który niedługo popularnością przebije smoka wawelskiego. Na moim nieco brudnym oknie kuchennym szron namalował piękne…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Blogmas: dzień 3. – ulubione piosenki świąteczne. :)

    03/12/2016 /

              Jest sobota, trzeci dzień grudnia, pora więc na trzeciego posta z serii blogmas. 😉 Dzisiaj postanowiłam, że będzie lekko i przyjemnie i trochę sobie pośpiewamy. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię śpiewać. Nie oznacza…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Blogmas: dzień 1. – listopadowe wyzwanie czytelnicze część 1. :)

    01/12/2016 /

            I mamy grudzień! Ostatni miesiąc roku. Zaczyna się ten magiczny czas przybliżający nas do Świąt. W Krakowie od kilku dni śniegu mamy pod dostatkiem, do tego zimny wiatr i temperatura ledwo na minusie, czyli zdecydowanie moja…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Czerwcowe migawki z Instagrama.

    11/07/2016 /

              Szalenie szybko płynie mi ten czas ostatnio, już kolejny miesiąc za nami. Powiem Wam szczerze, że coraz bardziej się stresuję egzaminem, co wpływa niezwykle motywująco. Dodatkowym bodźcem jest też fakt, że wreszcie szykują nam się małe wakacje i wtedy…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    Majowe migawki z Instagrama.

    10/06/2016 /

             Już za kilka godzin wreszcie się zacznie wielkie święto piłkarskie. Większość dziewcząt zapewne przez najbliższy miesiąc będzie bardzo narzekać i marudzić, u mnie natomiast będzie zupełnie odwrotnie – to ja jestem zdecydowanie większą fanką tego sportu niż Tomasz, który…

    czytaj dalej
    By Madusia
  • Lifestyle

    FMF 2016: Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon.

    31/05/2016 /

             Tego jeszcze na blogu nie było, ale od wczoraj mam w sobie taką ilość endorfinek, że muszę się nią dzielić z całym światem, żeby nie eksplodować z nadmiaru pozytywnych emocji. Od kilku lat w Krakowie (dokładniej od dziewięciu, bowiem…

    czytaj dalej
    By Madusia
23456

Kilka słów o mnie

książki.
podróże.

a w skrócie:
obecnie w Krakowie.
lat 38.
oczy niebieskie.

w razie pytań:
kontakt@poprostumadusia.pl

Tagi

andaluzja (16) andora (2) beskidy (2) bieszczady (4) chorwacja (24) czechy (5) galicja (6) grecja (2) góry (35) hiszpania (33) jaskinia (3) jezioro (11) jura (6) kantabria (1) kastylia - la mancha (8) kastylia-leon (1) korona gór polski (15) kraj basków (3) kujawsko-pomorskie (3) la rioja (2) lombardia (4) mazury (5) miasto (53) mierzeja wiślana (6) morawy (3) morze (37) pieniny (2) podlasie (2) podsumowanie (5) polska (63) premiera (121) recenzja (354) stolice europejskie (6) sudety (8) szlak orlich gniazd (3) słowacja (3) tatry (9) toskania (11) warmia (4) wiatraki (4) włochy (17) zamek (11) zapowiedzi (47) zea (5) żagle (18)

Archiwa

Meta

  • Zaloguj się
  • Kanał wpisów
  • Kanał komentarzy
  • WordPress.org

poprostumadusia

który Kolor zła jest Twoim ulubionym? jutro do n który Kolor zła jest Twoim ulubionym? 

jutro do najbardziej kolorowego grona niezwykle wciągających thrillerów @malgorzataoliwiasobczak dołączy Fiolet! 

recenzja do końca tygodnia, ale to zdecydowanie historia inna od wcześniejszych.

ps. ja mam ogromną słabość do Błękitu.

#polskiebookstagramy #takczytam #czytaniejestsexy #czytampolskichautorów #książkoholiczka
Polityka budzi emocje (a u mnie to już w ogóle), a Polityka budzi emocje (a u mnie to już w ogóle), ale czasem warto na chwilę odłożyć sympatie i antypatie, by przyjrzeć się drodze, która doprowadziła konkretną osobę na szczyty władzy.

„Czarnek. Biografia nieedukacyjna” to reportaż, który pokazuje nie tylko kontrowersyjnego ministra edukacji, ale przede wszystkim człowieka, jego początki, ambicje i kolejne etapy kariery. To intrygująca próba odpowiedzi na często zadawane pytanie: skąd właściwie wziął się Przemysław Czarnek na głównej scenie politycznej naszego kraju?

Choć autorzy nie ukrywają krytycznego spojrzenia na swojego bohatera, udało im się stworzyć interesujące studium politycznej kariery. Dla osób śledzących polską politykę jest to zdecydowanie lektura obowiązkowa, a dla  pozostali powinni ją potraktować jako fascynujący portret człowieka, który w krótkim czasie stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci życia publicznego.

I tak, wiem, że wyjątkowo mało tu emocji, szczególnie jak na mnie, ale tematy polityczne budzą ich obecnie zbyt dużo, więc staram się nie dokładać swojej cegiełki. Ale książkę warto zgłębić, sporo można z niej ciekawego wczytać.

Na blogasku czeka szersza recenzja, a powstała we współpracy z @wydawnictwootwarte 

#recenzjaksiążki #ksiazkanadzis #polskiebookstagramy #czytajpolsko #zdjeciedlaksiazki
Jak spotkanie z mistrzem grozy, to tylko w poniedz Jak spotkanie z mistrzem grozy, to tylko w poniedziałek po długim weekendzie.

Groza nie zawsze musi wyskakiwać zza szafy, czasem sączy się powoli między słowami, budując niepokój, którego nie da się zignorować. Coś właśnie jak poniedziałkowy poranek.

„Zagłada domu Usherów i inne opowiadania” to świetna okazja, by poznać twórczość Edgara Allana Poe w całej jej różnorodności, poczynając od historii pełnych mroku, przez psychologiczne rozważania, aż po takie opowieści, które w zaledwie kilku stronach potrafią wywołać prawdziwe dreszcze.

Mnie szczególnie wśród wszystkich dziewięciu opowiadań zachwycił „Portret owalny”, najkrótszy w zbiorze, ale niezwykle sugestywny. A to wszystko zebrane w cudnym tomiku od @wydawnictwo_uroboros, będącym prawdziwą ucztą dla oka. Czarna oprawa, piękne ilustracje i dopracowane detale sprawiają, że trudno przejść obok niego obojętnie. I ten turkus na okładce i w środku. Miodzio!

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spotkać się z mistrzem grozy, ten tomik będzie idealnym początkiem. Wiem to z własnego doświadczenia, bowiem było to moje pierwsze spotkanie z Edgarem. I polubiliśmy się!

Szersza recenzja czeka na blogasku, a powstała we współpracy z @wydawnictwo_uroboros 

#recenzjaksiążki #ksiazkanadzis #polskiebookstagramy #zdjeciedlaksiazki #książkoholiczka
maj nie zachwycił w tym roku, choć czytelniczo trz maj nie zachwycił w tym roku, choć czytelniczo trzymał poziom.

papierowo czternaście książek, elektronicznych cztery.

była przestrzeń na wyczytywanie moich zapasów, w tym doskonały reportaż Jacka Tacik.

jeszcze zaległości w pisaniu mam, ale małymi kroczkami idę do przodu.

#polskiebookstagramy #czytajpolsko #guineapigoftheday #somanybookssolittletime #kochamczytać
Jane Austen stworzyła jedne z najbardziej ukochany Jane Austen stworzyła jedne z najbardziej ukochanych historii w literaturze, ale czy znamy kobietę kryjącą się za tymi powieściami? 

„Jane Austen i jej racjonalne romanse” to niezwykle ciepła, osobista opowieść o pisarce, widzianej oczami tłumaczki, która przez lata zgłębiała jej twórczość, okoliczności i świat, w którym tworzyła. To książka o kobiecej sile i wytrwałości w dążeniu do celu, o miłości do literatury i pasji, która potrafi połączyć ludzi, pomimo dzielących ich stuleci.

Tylko kobieta potrafi nakreślić obraz innej kobiety z taką delikatnością i czułością. Nawet, jeśli ta opisywana jest do bólu racjonalna, bo w takich okolicznościach przyszło jej żyć.

Wznowienie tej niezwykłej biografii to, oprócz czytelniczych rozkoszy, także uczta dla oczu. To jedna z tych książek, którą warto znać, szczególnie jeśli ma się słabość do bohaterów stworzonych przez Jane Austen. Dzięki żmudnej pracy tłumaczki jesteśmy w stanie odkryć to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. A jest tego naprawdę sporo. Polecam!

Szersza recenzja czeka na blogasku, a powstała we współpracy barterowej z @wydawnictwo_wab 

#czytajpolsko #polskiebookstagramy #ksiazkanadzis #janeaustenbooks #recenzjaksiążki
Jedna z piękniejszych biografii ostatnich lat. Ni Jedna z piękniejszych biografii ostatnich lat.

Nie każda artystka miała szansę zapisać się w historii tak, jak na to zasługiwała, ale pamięć o nich nie powinna przeminąć.

„Sama. Opowieść o Annie Bilińskiej” to poruszająca, niezwykle subtelna historia kobiety, która dla sztuki poświęciła niemal wszystko. Pełna samotności, wyrzeczeń i wielkiej pasji opowieść o jednej z najwybitniejszych polskich malarek zachwyca nie tylko treścią, ale też pięknym, niemal baśniowym językiem.

Ta historia aż zapiera dech, sprawia, że brakuje mi słów, by określić to, co we mnie poruszyła. Kobiecość, samotność, poświęcenie - Anna Bilińska łączy to wszystko w swoim zbyt szybko zakończonym życiu.

Polecam z całego serduszka.

Szersza recenzja czeka na blogasku, a powstała we współpracy barterowej z @wydawnictwomuza 

#recenzjaksiążki #czytajpolsko #czytampolskichautorów #ksiazkanadzis #polskiebookstagramy
Zaobserwuj na Instagramie
madusia 2026 ©
  • Facebook
  • Instagram
Back to top